Marketing od A do Z
OPIS KNJIGE:
REKLI SU
Sveobuhvatni, čitljivi, sadržajni pojmovi koji pogađaju cilj. Oni ne samo da su pravo osveženje za direktore marketinga , već treba da su obavezna literatura za sve rukovodioce koji se ne bave marketingom.
-Kristofer Lavlok, profesor na Školi menadžmenta Jejl, autor knjige Service Management
U ovoj knjizi se nalazi sve što treba da znate o trenutnoj poziciji marketinga u sveti i o tome kuda on stremi. U pojmove možete da zaronite na bilo kom mestu i uvek ćete pronaći i naučiti neke nove smernice. Bez obzira na položaj koji zauzimate u organizaciji, na svakoj stranici je ispisana neporcenjiva mudrost.
-Sten Rep, koautor knjige Maximarketing
Riznica marketinške mudrosti. Ovoj knjizi ćete se neprestano vraćati i pošto je jednom pročitate.
-Leonard Beri, Počasni profesor marketinga, Teksaški A&M univerzitet, autor knjige Discovering the Soul of Service
PREDGOVOR
Tokom četrdeset godina bavljenja marketingom, prikupio sam određena znanja iz te oblasti, koja su vremenom pretočena u zrnca mudrosti. Razmišljajući o trenutnom stanju u kojem se nalazi ova disciplina, palo mi je na pamet da je krajnje vreme da se ponovo posvetim osnovnim konceptima marketinga.
Prvo sam naveo osamdeset pojmova iz oblasti marketinga koji su danas veoma bitni i proveo određeno vreme razmatrajući njihovo značenje i uticaj koji ostvaruju na zdravu poslovnu praksu. Prvenstveni cilj mi je bio da utvrdim najbolje principe i praksu za efektivan i inovativan marketing. Ovo je bio put pun iznenađenja koji je omogućio nova saznanja i poglede u ovoj oblasti.
Nije mi želja da napišem još jedan udžbenik o marketingu na 800 stranica. Ne želim ni da ponavljam razmišljanja i odeljke koje sam objavio u svojim ranijim knjigama. Želja mi je da iznesem sveže i stimulativne ideje i uverenja u obliku koji je vrlo pregledan i čitljiv. Pripremajući ovu kratku knjigu na umu sam imao sledeću čitalačku publiku:
• Menadžere koji su upravo došli do saznanja da im je potrebno da se obaveste ponešto o marketingu. Knjiga je jednako razumljiva finansijskom direktoru, izvršnom direktoru u neprofitnoj organizaciji ili preduzetniku koji namerava da na tržište iznese novi proizvod. Moguće je da oni ni nemaju vremena da čitaju knjige poput Marketing za neupućene na 300 stranica. Umesto toga oni žele da shvate neke osnovne koncepte i marketinške principe koje na prikladan način prezentuje autoritativan glas.
• Menadžere koji su možda pohađali seminar o marketingu pre nekoliko godina i shvatili da su se stvari promenile. Možda žele da osveže svoje poimanje osnovnih pojmova marketinga ili im je potrebno da se upoznaju sa najnovijim razmišljanjima o vrlo delotvornom marketingu.
• Profesionalne marketere koji osećaju da ih niko ne vodi kroz svakodnevni haos marketinških dešavanja i koji čitajući ovu knjigu žele da im stvari postanu jasnije i da obnove svoja saznanja.
Na moj pristup uticaj je imala zen filosofija. Zen ističe proces učenja kroz meditaciju i direktne, intuitivne predstave. Misli iznete u ovoj knjizi su rezultat mojih meditacija o ovim temeljnim marketinškim konceptima i principima.
Bilo da ih označavam kao meditacije, razmišljanja ili misli, sve što sam izneo u ovoj knjizi nije moje. Citirao sam neke od najvećih mislilaca iz oblasti menadžmenta i marketinga. Oni su, takođe, neposredno uticali na iznete stavove. Čitajući, razgovarajući, podučavajući i savetujući usvojio sam njihove ideje.
Filip Kotler
Cena: 4.700 rsd
potrebna količina:
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:

Cena: 5.290 rsd

Cena: 2.530 rsd

Cena: 8.657 rsd

Cena: 1.497 rsd

Cena: 1.884 rsd

Cena: 2.292 rsd

Cena: 2.420 rsd

Cena: 990 rsd

Cena: 1.100 rsd

Cena: 1.290 rsd

Cena: 1.999 rsd

Cena: 2.500 rsd

Cena: 4.900 rsd

Cena: 2.200 rsd
Knjige istog pisca

Cena: 1.497 rsd

Cena: 2.292 rsd

Cena: 2.530 rsd

Cena: 5.290 rsd

Cena: 8.657 rsd

Cena: 1.884 rsd