- Knjige za učenje stranih jezika - sve
- Engleski jezik
- Nemački jezik
- Francuski jezik
- Italijanski jezik
- Ruski jezik
- Španski jezik
- Latinski jezik
- Srpski jezik
- Mаđarski jezik
- Albanski jezik
- Arapski jezik
- Grčki jezik
- Kineski jezik
- Japanski jezik
- Makedonski jezik
- Holandski jezik
- Romski jezik
- Češki jezik
- Švedski jezik
- Hebrejski jezik
- Hrvatski jezik
- Turski jezik
- Staroslovenski jezik
- Norveški jezik
- Poljski jezik
- Portugalski jezik
- Slovenački jezik
- Ukrajinski jezik
- Slovački jezik
- Rumunski jezik
- Persijski jezik
- Katalonski jezik
- Sanskrtski jezik
- Finski jezik
- Danski jezik
- Bugarski jezik
- Irski jezik
- Beloruski jezik
- Estonski jezik
- Korejski jezik
- Hindu jezik
- Azerbejdžanski jezik
- Gruzijski jezik
- Jermenski jezik
- Letonski jezik
- Litvanski jezik
- Ostali jezici
Pretplatite se i budite redovno informisani o novostima na nasem sajtu.
Ostvarite dodatnu zaradu uključenjem u našu partnersku mrežu.
Knjige za decu i mlade
Čitanje je od velikog značaja za razvijanje pismenosti, vokabulara i živopisne mašte. Podsticanje deteta da čita od najranije dobi ima mnogo korsti i ključno je za akademsku budućnost vašeg deteta. Čitanje je u samoj srži svake formalne edukacije. Prednosti za razvijanje sposobnosti čitanja u ranom uzrastu je mnogo, a neke od njih su:
1. Obrazovanje
Čitanje razvija ljubav prema učenju i pomaže detetu da niže uspehe u školi. Brojne studije pokazale su da deca koja nauče da čitaju u najranijem uzrastu imaju veće opšte znanje i bogatiji vokabular. Njihova spretnost u čitanju omogućava im da shvate više od onoga što čitaju. Takođe postaju kompetentni istraživači koji su u stanju da efikasno izvlače neophodne informacije iz knjiga. Zanimljiva je činjenica da deca koja počnu da čitaju u ranom uzrastu ne samo da će čitati celog života, već će samim tim biti i doživotni učenici.
2. Psihološki razlozi
Čitanje budi znatiželju o ljudima, mestima i stvarima, a takođe zadovoljava detetovu radoznalost pružajući objašnjenje kako određene stvari rade. Rano čitanje pospešuje kreativnost i maštu deteta. Kada dete počne da čita sa 2 ili 3 godine, ono nema psihološkog pritiska. Može polako i strpljivo da uči da čita što može biti avantura, a ne obaveza koja ga čeka u školi. Zbog toga će se dete koje rado nauči da čita kod kuće, sa roditeljem kojeg voli ili starateljem, verovatno razviti u samostalnu i nezavisnu osobu.
3. Neurološki razlozi
Čitanje pomaže razvoju mozga malog deteta. U prvih šest godina deca uče mnogo brže nego što će to moći kasnije. Po rođenju zdrava beba rodi se sa 200 milijardi aktivnih ćelija mozga i, sa pravilnom stimulacijom, svaka od ovih ćelija sposobna je da uzgaja 20.000 različitih veza između njih gde se skladište informacije. Kada roditelji pričaju, pevaju ili čitaju svojoj deci, postojeće veze između ćelija mozga jačaju i stvaraju se nove veze. Ako dete nauči da čita u ranom uzrastu, proces učenja imaće dubok uticaj na funkcionisanje i razvoj mozga.
Čitanje ima brojne prednosti i može biti zabavno deci. Danas postoji veliki broj knjiga za decu: od bajki, priča, stripova do pesama, basni i romana. Sa pravim izborom knjiga, u skladu sa interesovanjem deteta, velika je verovatnoća da će svako dete zavoleti čitanje i pisanu reč.
Potražite ovde.
Pogledajte sve najnovije naslove u okviru knjižare