- Knjige za učenje stranih jezika - sve
- Engleski jezik
- Nemački jezik
- Francuski jezik
- Italijanski jezik
- Ruski jezik
- Španski jezik
- Latinski jezik
- Srpski jezik
- Mаđarski jezik
- Albanski jezik
- Arapski jezik
- Grčki jezik
- Kineski jezik
- Japanski jezik
- Makedonski jezik
- Holandski jezik
- Romski jezik
- Češki jezik
- Švedski jezik
- Hebrejski jezik
- Hrvatski jezik
- Turski jezik
- Staroslovenski jezik
- Norveški jezik
- Poljski jezik
- Portugalski jezik
- Slovenački jezik
- Ukrajinski jezik
- Slovački jezik
- Rumunski jezik
- Persijski jezik
- Katalonski jezik
- Sanskrtski jezik
- Finski jezik
- Danski jezik
- Bugarski jezik
- Irski jezik
- Beloruski jezik
- Estonski jezik
- Korejski jezik
- Hindu jezik
- Azerbejdžanski jezik
- Gruzijski jezik
- Jermenski jezik
- Letonski jezik
- Litvanski jezik
- Ostali jezici
Pretplatite se i budite redovno informisani o novostima na nasem sajtu.
Ostvarite dodatnu zaradu uključenjem u našu partnersku mrežu.
Za dobro znanje jezika potreban je i dobar rečnik! Rečnici su odlični propratni materijal za učenje jezika, jer pomoću njih možete naučiti veliki broj novih reči, poboljšati izgovaranje i gramatiku, ili pak naučiti pravopis novog jezika.
U ponudi našeg sajta ćete pronaći džepne rečnike, jezičke rečnike, ali i rečnike koji se tiču medicine, filozofije, mitologije, istorije, ekonomije i dr. Bilo da vam je potreban neki stručni termin iz medicine, ili prosto želite da naučite ili da se podsetite neke reči, kod nas ćete naći veliki izbor rečnika za svaku oblast i struku.
Najstariji rečnici nastali su još za vreme Akadskog carstva, države koja se razvila oko grada Akada u Mesopotamiji u 23. veku pre nove ere. U njima su se nalazile liste reči na akadskom i sumerskom jeziku. Veliki vavilonski rečnik, ili Urra-hubullu, takođe sadrži sumerske i akadske reči poređane po temama, a datira s početka drugog veka pre nove ere. Najstariji jednojezični rečnik je kineski rečnik Erya, koji datira iz razdoblja od 206. godine pre nove ere do 220. godine nove ere, a autor je nepoznat. U trinaestom veku Johannes Balbus Januensis piše enciklopedijski rečnik Catholican koji će postati prvi štampani rečnik 1460. godine.
Takvi rečnici bili su prospektivni, oni koji propisuju pravila. Današnji rečnici teže deskriptivnosti, tačnosti, verodostojnosti i nastoje da pruže korisniku informacije do kojih želi da dođe. Oni obično sadrže popis reči nekog jezika poređanih abecednim redosledom, sa informacijama o njihovim oblicima, funkcijama, značenjima, etimologijom i idiomatskom upotrebom. Većina ovih informacija se ne mogu naći u drugim referentnim knjigama. Očigledno je da rečnik može biti neverovatno koristan izvor učenja. S obzirom na njegovu široku rasprostranjenost na razne oblasti ljudskih delatnosti, rečnik je dragoceno štivo za svaku nedoumicu, pitanje i objašnjenje.
Potražite ovde.
Pogledajte sve najnovije naslove u okviru knjižare