Šta je značila filozofija u Vizantiji?
OPIS KNJIGE:
Knjiga Šta je značila filozofija u Vizantiji? priređena od strane Dejana Aničića, predstavlja zbornik eseja i članaka koji istražuju specifičnosti i suštinu vizantijske filozofije. Autori različitih generacija razmatraju šta su Vizantinci smatrali filozofijom i kako se ta percepcija poklapa ili razlikuje od savremenog poimanja filozofije.
Hans-Georg Bek naglašava da vizantijski teoretičari nisu bili odvojeni od establišmenta i da su njihovi ideali i obrazovanje bili ključni elementi ideologije vizantijskog carstva. Filozofija u Vizantiji, prema Dimitriju Gutasu i Nikitasu Siniosoglu, često se pojavljivala u trenucima krize i bila je u sivoj zoni između pravoslavlja i jeresi, ističući tenziju između ortodoksne i heterodoksne filozofije.
Ovaj zbornik nudi uvid u to kako su Vizantinci razumeli i praktikovali filozofiju, te predstavlja polaznu tačku za dalje istraživanje vizantijske filozofske misli i njenog značaja.
Cena: 12,45 eur
potrebna količina:
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:
Cena: 16,27 eur
Cena: 18,00 eur
Cena: 10,90 eur
Cena: 61,15 eur
Cena: 54,98 eur
Cena: 7,26 eur
Cena: 11,81 eur
Cena: 13,00 eur
Cena: 26,36 eur
Cena: 15,00 eur
Cena: 14,00 eur
Cena: 25,00 eur
Cena: 6,00 eur
Cena: 15,00 eur










