Mržnja prema demokratiji
OPIS KNJIGE:
Koliko juče, zvanični diskurs je vrline demokratije suprotstavljao strahotama totalitarizma, dok su revolucionari odbacivali njen privid u ime stvarne demokratije koja će tek doći. Ta vremena su prošla. Dok neke države danas izvoze demokratiju silom oružja, naša inteligencija ne prestaje da u svim aspektima javnog i privatnog života otkriva zloslutne simptome "demokratskog individualizma“ i kobne učinke "egalitarizma“ kojima se ruše kolektivne vrednosti i utire put novom totalitarizmu, a ljudski rod vodi u propast.
Da bi se pravilno razumela ta ideološka mutacija, nije dovoljno pripisati je učincima aktuelne svetske plutokratije. Trebalo bi se vratiti onoj prvoj sablazni kakvu je svojevremeno predstavljala "vladavina naroda“ i shvatiti složene veze između demokratije, politike, republike i predstavničkog sistema. Samo tako će nam biti moguće da, iza dojučerašnje mlake ljubavi i današnje slepe mržnje, otkrijemo uvek novu i uvek ugroženu subverzivnu moć ideje demokratije.
Uskoro u prodaji
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:

Cena: 1.980 rsd
![Schicksal mit anmerkungen [Sudbina i komentari] Schicksal mit anmerkungen [Sudbina i komentari]](https://www.korisnaknjiga.com/photo/books0248/p247247a0.jpg)
Cena: 1.299 rsd

Cena: 7.464 rsd

Cena: 4.275 rsd

Cena: 4.501 rsd

Cena: 13.344 rsd

Cena: 5.428 rsd

Cena: 5.880 rsd

Cena: 8.821 rsd

Cena: 4.512 rsd

Cena: 7.914 rsd

Cena: 5.200 rsd

Cena: 6.559 rsd

Cena: 1.650 rsd