Godina zeca
OPIS KNJIGE:
Kritika smatra da je finski pisac Arto Pasilina dostigao vrhunac svog stvaralaštva ovom knjigom. Da ova knjiga bude toliko slavna i popularna doprinele su čak dve filmske i mnoštvo pozorišnih adaptacija.
Protagonista, novinar Karlo Vatanen, sažali se na zeca kojeg je njegov kolega udario kolima, pronalazi povređenu životinju u čestaru pored puta i bez ikakvog plana zalazi dublje u šumu. Ovaj naizgled bezazlen događaj pokreće nešto u njemu i Vatanen napušta posao, ženu i isprazno ljudsko društvo, pa u društvu zeca luta finskom divljinom.
Junak romana odbacuje sve društvene norme, ambicije i inhibicije. Prepušta se događajima vođen samo snažnom potrebom da razume sopstvenu prirodu i pronađe prihvatljiv način života koji će mu omogućiti da sačuva slobodni, neukrotivi deo duše.
Cena: 792 rsd
potrebna količina:
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:

Cena: 660 rsd

Cena: 899 rsd

Cena: 800 rsd

Cena: 935 rsd

Cena: 880 rsd

Cena: 1.210 rsd

Cena: 1.452 rsd

Cena: 1.100 rsd

Cena: 1.499 rsd

Cena: 1.499 rsd

Cena: 583 rsd

Cena: 528 rsd

Cena: 715 rsd

Cena: 572 rsd