Dnevnik jedne sobarice
OPIS KNJIGE:
Roman „Dnevnik jedne sobarice“ Oktava Mirboa predstavlja beskompromisnu i provokativnu analizu francuskog društva s kraja 19. veka, razotkrivajući licemerje, izopačenost i korupciju onih koji se kriju iza zavese bogatstva i ugleda.
Glavna junakinja, sobarica Selestina, kroz svoje dnevničke zapise nudi oštar i bespoštedan uvid u živote svojih poslodavaca – ljudi koji spolja zrače otmenošću i poštovanjem, dok se iza njihovih zidova odvijaju scene pohlepe, perverzije i okrutnosti. Njen dnevnik nije samo priča o služavki, već o celokupnoj društvenoj hijerarhiji u kojoj su siromašni zarobljeni u potlačenim ulogama, dok bogati nemilosrdno koriste svoju moć da prikriju sopstvene poroke.
Selestina, inteligentna i pronicljiva, ali istovremeno ogorčena i sarkastična, ne samo da beleži svoju svakodnevicu, već u njenim rečima odjekuje duboka kritika društvenih normi, rodnih odnosa i klasnih podela. Ovaj roman je istovremeno i mračan i duhovit, sirov i satiričan, ostavljajući čitaocu gorak ukus spoznaje da se iza sjaja aristokratskih dvorana često krije prljavština koja ne može biti saprana ni najskupljim parfemima. Mirbo kroz Selestininu priču demistifikuje idealizovanu sliku građanskog morala, nudeći ne samo fascinantan literarni portret svog vremena, već i univerzalnu priču o borbi pojedinca protiv okrutnog društvenog poretka.
„Dnevnik jedne sobarice“ nije samo roman o služavki, već delo koje svedoči o snazi istine i surovosti ljudske prirode, a njegovi odjeci se i danas mogu prepoznati u svetu prepunom socijalnih nepravdi i skrivenih tajni.
Cena: 999 rsd
potrebna količina:
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:
Cena: 700 rsd
Cena: 385 rsd
Cena: 789 rsd
Cena: 329 rsd
Cena: 1.099 rsd
Cena: 1.299 rsd
Cena: 899 rsd
Cena: 594 rsd
Cena: 1.299 rsd
Cena: 1.399 rsd
Cena: 1.299 rsd
Cena: 423 rsd
Cena: 399 rsd
Cena: 660 rsd








