• Srbija
  • English
  • +381 (0)11 3463 072
  • +381 (0)60 3463 072
  • Behemot
    Behemot

    Behemot

    OPIS KNJIGE:

    „Behemot“ Jerneja Županiča donosi kompleksan i višeslojan roman koji kroz sudbine dve sestre, Ane i Sonje, istražuje pitanja identiteta, radikalizacije, političkog aktivizma i ličnog preobražaja u savremenom društvu. U predgrađu Ljubljane, njihovi putevi započinju uobičajeno – odrastanje, studije i potraga za smislom – ali se ubrzo razilaze u neočekivanim pravcima. Ana, nezadovoljna svetom oko sebe, pridružuje se anarhističkoj grupi, a potom ulazi u još radikalnije krugove, što je odvodi u evropsku prestonicu gde menja identitet i započinje život pod pseudonimom Manon. Ona postaje prostitutka, ali samo prividno – ispod te maske krije se opasna ideologija i misija koja preti da preokrene političku scenu. Dok se Ana sve dublje uvlači u mrežu radikalnog aktivizma, njena sestra Sonja kreće u potragu za njom, sledeći njene tragove i nesvesno bivajući uvučena u iste opasne situacije.

    Roman postavlja suštinska pitanja o efikasnosti i smislu anarhizma – da li umereni aktivizam može doneti promenu ili je radikalizacija jedini izlaz? Županič vešto koristi politički angažovan narativ kako bi istražio kako ideologije oblikuju pojedince, ali i kako pojedinci, vođeni sopstvenim unutrašnjim dilemama, pokušavaju da oblikuju svet oko sebe. Simbolika nilskog konja – behemota – provlači se kroz priču, ukazujući na suštinsku ambivalentnost ljudskih odluka i postupaka: ono što izgleda bezopasno može u trenu postati smrtonosno.

    Dok priča počinje kao introspektivno istraživanje identiteta i političkog opredeljenja, pred kraj poprima formu napetog trilera, a istovremeno ostaje i bildungsroman, priča o odrastanju kroz greške, zablude i redefinisanje sopstvenih uverenja. „Behemot“ je roman koji od čitaoca zahteva angažovanost, promišljanje i preispitivanje, jer se ne zadovoljava jednostavnim odgovorima. Koristeći višeslojnu narativnu strukturu, raznovrsne perspektive i promišljene filozofske refleksije, Županič gradi uzbudljivo, intrigantno i izazovno delo koje istražuje kako lični i politički ekstremi oblikuju pojedinca u svetu koji je sve manje predvidiv.

    Više detalja

    Br.strana: 218

    Povez: Meki povez

    God.izdanja: 2025.

    Izdavač: Geopoetika

    ISBN: 9788661454578

    Šifra: 245564
    Cena: 1.199 rsd

    potrebna količina:


    Odaberite izdanje:

    dostavadostava i poŠtarina

    nacin placanjanaČin plaĆanja

    Opcije plaćanje za kupce iz Srbije:

    - pouzećem prilikom isporuke knjiga
    - internet karticama Visa,Maestro i Mastercard
    - preko IPS skeniraj - mBanking aplikacije
    - putem uplatnice na šalteru pošte ili banke

    Opcije plaćanje za kupce iz inostranstva:

    - pouzećem za kupce iz BIH i Crne Gore
    - putem PayPal sistema
    - internet karticama Visa, Maestro i MasterCard

    postavi pitanjepostavite pitanje

    Br.strana: 218

    Povez: Meki povez

    God.izdanja: 2025.

    Izdavač: Geopoetika

    ISBN: 9788661454578

    Komentari čitalaca

  • Napišite recenziju za ovu knjigu i uz malo sreće osvojite
    vaučer za kupovinu od 2000 dinara!