Antologija savremene srpske komedije
OPIS KNJIGE:
"Antologija savremene srpske komedije" predstavlja značajan doprinos proučavanju i valorizaciji srpske dramske književnosti, prateći tradiciju koju je uspostavio Slobodan Selenić.
Ova kolekcija dela obuhvata komedije koje su na jedinstven način prepoznale i oslikale osobenosti vremena i prostora u kojem su nastale, istovremeno istražujući univerzalne ljudske teme.
Knjiga uključuje dela poput "Kosančićev venac 7" Slobodana Selenića, koja istražuju socijalne i istorijske aspekte srpskog društva, kao i "Je li bilo kneževe večere?" Vide Ognjenović, koja kroz komičnost razotkriva tragiku nacionalne mitomanije i njene zloupotrebe.
Takođe, antologija donosi i dela autora poput Rusmira Bogdanovskog čija komedija "Ništa bez Trifolija" pronalazi odjek na regionalnim pozorišnim scenama zahvaljujući svojoj mediteranskoj komičnosti.
Poseban akcenat stavljen je na autore čija dela prelaze granice matičnog jezika i kulture, kao što je Miloš Nikolić sa svojom komedijom "Dve leve i dve desne noge", koja je uvrštena u ovu antologiju kao primer dela koje svedoči o svom vremenu, ali i ukazuje na šire kulturne i društvene fenomene.
"Antologija savremene srpske komedije" nudi čitaocima uvid u bogatstvo i raznolikost srpske komediografske produkcije, istovremeno pružajući kontekstualni okvir koji omogućava dublje razumevanje dela i njihovog značaja u savremenom društvenom i kulturnom kontekstu.
Cena: 2.530 rsd
potrebna količina:
Odaberite izdanje:
Kupci koji su kupili ovu knjigu kupili su i:

Cena: 899 rsd

Cena: 899 rsd

Cena: 999 rsd

Cena: 899 rsd

Cena: 899 rsd

Cena: 2.420 rsd

Cena: 2.500 rsd

Cena: 880 rsd

Cena: 770 rsd

Cena: 1.100 rsd

Cena: 770 rsd

Cena: 1.299 rsd

Cena: 1.000 rsd

Cena: 1.430 rsd
Knjige istog pisca

Cena: 499 rsd

Cena: 880 rsd

Cena: 907 rsd

Cena: 660 rsd

Cena: 3.514 rsd

Cena: 299 rsd

Cena: 299 rsd

Cena: 1.199 rsd

Cena: 1.180 rsd

Cena: 214 rsd

Cena: 599 rsd

Cena: 800 rsd

Cena: 599 rsd

Cena: 499 rsd